تبلیغات
سنگِ صبور [مصطفی سلیمانی] - فشار غریزه جنسی و درمان آن (52239)
 
پاسخ به سوالات دینی؛ اخلاقی؛ تربیتی؛ جنسی؛ زناشویی؛ اجتماعی و غیره
سنگِ صبور [مصطفی سلیمانی]
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 
پرسش

 سلام خواهش می کنم درست جواب بدین سوال من 25سال دارم وتا به حال نه با دختری دوست بوده ام و نه رابطه داشته ام خدارو شکر می کنم. اما دیگه دارم کم میارم خواهش می کنم کمک کنید ازدواج هم نمی تونم بکنم چون نه شرایطش هست ونه پولش جدیدا هم شغلم را ازدست دادم(بدلیل کم کردن پرسنل) حالا آیا باید به گناه وارد بشم چون خیلی سخته و خواهش می کنم جوابتون خویشتن داری، توکل و.... نباشه آره اونا خوبه برای پنج شش سال بعد از بلوغ نه بعد از ده سال ممنون از شما .


فشار غریزه جنسی

پاسخ:

پرسش

 سلام خواهش می کنم درست جواب بدین سوال من 25سال دارم وتا به حال نه با دختری دوست بوده ام و نه رابطه داشته ام خدارو شکر می کنم. اما دیگه دارم کم میارم خواهش می کنم کمک کنید ازدواج هم نمی تونم بکنم چون نه شرایطش هست ونه پولش جدیدا هم شغلم را ازدست دادم(بدلیل کم کردن پرسنل) حالا آیا باید به گناه وارد بشم چون خیلی سخته و خواهش می کنم جوابتون خویشتن داری، توکل و.... نباشه آره اونا خوبه برای پنج شش سال بعد از بلوغ نه بعد از ده سال ممنون از شما .


فشار غریزه جنسی

پاسخ:

بی تردید یکی از نیرومندترین غرایز، نیروی شهوت و غریزة جنسی است. این نیرو که از ابتدای تولد به صورت نهفته در وجود آدمی به ودیعه نهاده شده است، تا زمان بلوغ هم چنان دوران آرام و بی تحرکی را پشت سر می گذارد، اما به محض شروع دوران نوجوانی آرام، آرام زمان بیداری و شکفتگی آن فرا می رسد و رفته رفته تمامی وجود نوجوان را دربرمی گیرد و بر تمامی رفتار انسان اثر می گذارد. به همین دلیل غریزة جنسی و نیروی شهوت فرد را با مشکلاتی مواجه می سازد.

 خدای تعالی بر طبق حکمت و مصلحت بالغه خویش، غرایز متفاوتی را در وجود انسانی به ودیعت نهاده است.

وجود شهوت و غریزه حیوانی در نهاد آدمی امری طبیعی و غیر قابل انکار است و برای کنترل آن باید از راه مشروع اقدام نمود.

محمود جان!

اگر کسی به هر دلیلی نتواند ازدواج کند، چنین شخصی تحت هیچ عنوان مجاز نیست روی به گناه  آورد، زیرا خطر گناه و آلوده دامنی چنانچه بسیار فراتر از فشارها و رنجهای بی همسری است و در صورت خوف وقوع در گناه، ازدواج به هر صورت ممکن واجب میشود و لذا چنین کسی یا باید مقدمات ازدواج خود را از هر راه ممکن فراهم آورد و یا خود را کنترل کند و دست به گناه نیالاید.

در زمان حاضر مشکلاتی برای ازدواج جوانان وجود دارد که مهمترین آنها به مسائل اقتصادی برگشت میکند. امروزه ازدواج کردن مثل هفت خوان افسانه ای شده است که رستم پهلوان از آن عبور کرد، با این تفاوت که همه جوانان شجاعت و قدرت رستم را برای پشت سر نهادن این هفت خوان ندارند و یا اصولاً چنان تصمیمی نگرفتهاند!

اصل این مساله سادهتر و پاکیزه و مقدستر از آن است که این همه بدبختی و دردسر در پیش یا به دنبال خود داشته باشد.

برای رفع مشکلات ازدواج باید به چند نکته توجه داشته باشند تا بتوانند در این مرحله از زندگی موفق شوند:

1. توکل به خدا و اعتماد به او:  باید انسان ایمان خود را به خدا و وعدههایی که داده است محکم و استوار کند و از بدگمانی و دو دلی نسبت به وعدههای الهی به دور بوده و مطمئن باشد پروردگار بزرگ او را تنها نمیگذارد و به حال خود رهایش نمیکند.

در همین رابطه برای رفع دل نگرانی نسبت به کاستیهای معیشتی فرموده است: "اگر نیازمند باشند خدا از فضلش آنان را بی نیاز گرداند". (1)

2. کنار گذاشتن تشریفات زاید، هزینههای قابل حذف و پیشگیری و دوری کردن از مراسم پر سر و صدا و پر خرج.

3. قناعت:  علاوه بر دوری از تشریفات، زندگی را باید بر اساس قناعت پایه ریزی کرد و معنای قناعت آن است که در اداره زندگی به حداقل بسازد وهمسری را بگیرد که این فضا را درک کند.

4. بهره گیری از خلاقیت، ابتکار و تجربیات دیگران:  انسان موجودی است نیرومند، مبتکر، خلاق و دارای استعدادهای شگرف ذاتی که خداوند در او به ودیعت نهاده است. اگر به این نیروی خارقالعاده پی ببرد و از آن استفاده کند قادر است بزرگترین موانع و مشکلات را با سرپنجه تدبیر از سر راه بر دارد.

بهره گیری از تجربه دیگران به ویژه پدر و مادر و دوستان و بستگان دلسوز سرمایه گران بهایی است که فرد باید آن را با فکر و تدبیر خویش آمیخته کرده و با بهره گیری از آن بر مشکلات فایق آید.

5. انتخاب همسر موافق و هم شأن:  اگر همسر به معنای واقعی ، همسری هم شأن و هم سنگ در تمام زمینههای گوناگون عقیدتی و مذهبی ، اخلاق، فرهنگ خانوادگی ، اصالت و نجابت، شغل، تحصیلات و سایر موارد باشد، بسیاری از مشکلات با هم دلی طرفین قابل رفع است.

نباید گمان کنیم که برای رسیدن به شرایط مطلوب و پیدا کردن شاهزاده خیالاتم فعلاً با روشهای ناپسند مثل خود ارضایی روابط نامشروع و...به انتظار نشست،اینها همه دام راه و از مصادیق آرزوهای دراز است که نه تنها هرگز باری نخواهد داد که به سوی نابودی می کشاندمان.

مرگ در پیش است دیر یا زود نباید به قوه جوانی مغرور شد جوانی فرصت خودسازی است نه خیال پردازی نه توهم. بیایید کمی از انتظاراتمان بکاهیم و ایمانمان را از دستبرد شیطان مصون داریم!

کنترل میل جنسی :

اگر کسی قدرت ندارد مقدمات ازدواج را فراهم کند. بلکه مشکلاتی بر سر راه او است که نمیتواند ازدواج کند باید غریزه جنسی خود را کنترل کند.

غریزه جنسی اگر با ازدواج مهار نگردد، مطلوبترین راه تسلط بر آن، کنترل مثبت است و آن پرهیز از صحنهها و کارهایی است که به تحریک این غریزه می انجامد.

این نوع از کنترل، که در حقیقت جنبهی پیشگیری دارد هم راحت است و هم بی زیان و بلکه مفید. چون موجب میشود مغز و اعصاب و قوای بدن در حالت عادی به سر برند و تعادل روانی شخص محفوظ بماند و انرژی و سرمایههای جسمی و روحی او بیهوده مصرف نشوند.

اگر  امکان ازدواج نباشد برای کنترل میل جنسی باید موارد زیر را رعایت کرد:

1. پرهیز از فکر و ترسیم صحنههای محرک در ذهن و خیال.

2. دوری از نگاههای مسموم و مناظر تحریک آمیز که مقدمه و جرقه خیلی از گناهان می باشد. از پیامبر اکرم (ص) روایت شده که در این باره می فرمایند: «النَّظَرُ سَهْمٌ مَسْمُومٌ مِنْ سِهَامِ إِبْلِیسَ فَمَنْ تَرَكَهَا خَوْفاً مِنَ اللَّهِ أَعْطَاهُ اللَّهُ إِیمَاناً یَجِدُ حَلَاوَتَهُ فِی قَلْبِهِ؛ (2) نگاه به نامحرم تیری از تیرهای مسموم شیطان است، کسی که به خاطر خدا آن را ترک کند خداوند به او ایمانی عطا می­کند که شیرینی آن را در قلبش احساس می­کند».

3. اجتناب از دوستانی که نسبت به مسایل جنسی سست عنصربوده ومرتکب گناه می شوند.

4. اشتغال، ورزش و سرگرمیهای مفید، که انسان را از بی کاری و فکرهای آلوده دور می کند.

خلاصه این که:

راه حل دین در خصوص نوع مقابله و مواجهه با غریزه جنسی نخست ازدواج و نکاح مشروع است و در صورت عدم امکان، کنترل مثبت آن، ولی هیچ گاه به بی بند و باری و افسارگسیختگی و آلودگی به گناه رضایت نمیدهد.

خدایا ! به ما کمک کن تا در مسیر رضای تو گام برداریم.

پی نوشت ها:

1. نور (24) آیه 32.

2. مجلسی، محمد باقر، بحار الانوار، ناشر: موسسه الوفاء، ج101، ص38، باب34. بیروت: 1404ه ق.

نویسنده: مصطفی سلیمانی http://sssaghi.mihanblog.com/

نوع مطلب : اهمیت غریزه جنسی، ازدواج، 
برچسب ها : کنترل میل جنسی، مشکلات مالی ازدواج، راههای رفع مشکلات ازدواج،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 13 آذر 1396 05:43 ب.ظ
ما در اینجا صفحه وب مختلف را به هم زدیم و تصور می کردم ممکن است بررسی کنم
چیزهای بی اهمیت من دوست دارم آنچه را که می بینم اکنون دنبال کنم.
به دنبال مرور صفحه وب خود برای یک بار دیگر باشید.
پنجشنبه 23 شهریور 1396 07:16 ب.ظ
You could certainly see your expertise in the work you write.
The sector hopes for more passionate writers such as you who aren't afraid to say how they
believe. All the time go after your heart.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:20 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Will try it out.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ

با سلام و احترام!
بازدیدکنندگان گرامی می توانند جهت دریافت پاسخ، سوالاتشان را مطرح نمایند.
ممنون می شوم که انتقادات خود را برایم بنویسید تا از تجربیات شما هم در أمر پاسخگویی استفاده کنم.
-----------------------------------------------
خواهشاً بدون معرفی منبع از مطالب این وبلاگ استفادۀ متنی نکنید!

مدیر وبلاگ : مصطفی سلیمانی
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
در چه زمینه ای بیشتر پاسخگو باشیم؟
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :